Branimir Kuzmanović

Rođen je 1968. godine u Beogradu.

Osnovnu i srednju školu završio u Beogradu, kao i Elektrotehnički fakultet. Bavio se programiranjem i računarskim novinarstvom. Od 1999. godine viši je instruktor za političke veštine Nacionalnog demokratskog instituta (NDI) i držao je obuke političkim aktivistima u Azerbejdžanu, Rumuniji, Belorusiji, Poljskoj, Makedoniji i Crnoj Gori.

Član Demokratske stranke od 2. februara 1990. godine. Zbog političkog delovanja bio je hapšen u danima pre 5. oktobra 2000. godine. Od 1996. godine odbornik Demokratske stranke na Vračaru, od 2000. godine član, a zatim i predsednik Izvršnog odbora Skupštine opštine Vračar, od 2004. godine do juna 2006. član Opštinskog veća. Za predsednika Gradske opštine Vračar prvi put je izabran 13. juna 2006. godine, a ponovo je izabran 26. juna 2008. godine. Na sednici Skupštine opštine Vračar održanoj 21. juna 2012. godine ponovo je izabran za predsednika opštine Vračar. Ostavku na tu funkciju podneo je u junu 2015, posle preporuke Agencije za borbu protiv korupcije. Agencija je zaključila da je kao predsednik opštine donosio odluke o izboru projekata Fondacije za talente opštine Vračar kojom upravlja njegova majka.

Za generalnog sekretara Demokratske stranke izabran na sednici Glavnog odbora DS održanoj 29. juna 2014. godine.

Govori engleski jezik.