Sad bismo malo da depolitizujemo

Predsednik G17 plus o depolitizaciji javnih preduzeća. (Politika, 21. 8. 2011. godine)
„Narod opravdano mrzi partije zbog činjenice da su monopolizovana mesta u javnom sektoru i da niko ne može da se zaposli ukoliko nije član neke stranke. Ja u tome neću da učestvujem, mislim da je taj sistem pogrešan.“

Pohvalno je što se stranka G17 plus poslednjih meseci zalaže za depolitizaciju javnih preduzeća, odnosno da na njihovo čelo dolaze profesionalci, ali je zanimljivije to što pre nekoliko godina njen lider nije bio za depolitizaciju.

„Tamo gde su ministar i njegovi saradnici dovoljno kompetentni, tu nije problem da se zadrži pristup koji je važio i u Koštuničinoj vladi, odnosno da svi budu iz iste stranke.“

Standard, 1. 6. 2007. godine

Kad god bi se načela tema o raspisivanju konkursa i postavljanju profesionalaca Dinkić je isticao da je on „za“, ali da ostale stranke u vlasti nisu za to.

„Mi predlažemo da se svi direktori javnih preduzeća biraju na konkursu, ukoliko DS i DSS to prihvate. Ako ne prihvate, jasno je da prema izbornim rezultatima tri predloga daje DS, dva DSS, a jedan G17 plus.“

Politika, 13. 9. 2007. godine

I nakon izbora 2008. stranka G17 plus se držala istog principa, te je na čelo javnih preduzeća, koja su joj pripala u stranačkoj raspodeli (Aerodrom „Nikola Tesla“, „Elektromreža Srbije“, „Skijališta Srbije“ i „Srbijavode“), postavljala partijske kadrove.

Zbog toga Istinomer zaključuje na Dinkić nije dosledan kada govori o depolitizaciji.