Farmerice oporavljaju „srpski Mančester“

Gradonačelnik Leskovca o oživljavanju tekstilne industrije u tom gradu. (TV Leskovac, 18. 1. 2011. godine)
„Leskovac je kolevka srpskog tekstila i to će biti i nadalje kada se krene sa proizvodnjom farmerica za evropsko tržište.“

Turska kompanija „Jeanci“, koja posluje u sastavu Julteks sistema i sarađuje sa svetskim modnim markama „Versače“, „Kavali“, „Fere“ i još nekim poznatim brendovima, investirali su 100.000 evra za adaptaciju nekadašnjeg tekstilnog kombinata „Leteks“.

Krajem jula je prvih 20 tekstilnih radnica počelo je sa probnim radom u konfekciji koja je dobila ime „Džinsi Srbija“.

„Sve teče po planu, poslodavci su veoma zadovoljni radnom snagom i, ako se ovako nastavi, do kraja 2011. broj zaposlenih biće povećan na 150.“

zastupnik kompanije kompanija „Džinsi Istanbul“ Nenad Cvetković, Beta, 25. 8. 2011. godine

U međuvremenu je broj zaposlenih u Džinsiju došao do 50 radnika, a postoje najave da bi naredne godine još tekstilaca moglo da dobije posao.

„Vlasnik kompanije Taner Džinsi ima ambiciozne planove da naredne godine zaposli i do 1.000 radnika. Oprezno najavljuje mogućnost izgradnje nove fabrike i ističe da je odustao od državnih podsticaja za novozaposlene, jer u poslovnom svetu njegove zemlje ne postoji praksa potpisivanja blanko menica, što je ovde od njega traženo.“

Večernje novosti, 26. 9. 2011. godine

Iako je otvaranje pogona „Džinsi Srbija“ pozitivan pomak u oživljavanju nekada čuvene leskovačke tekstilne industrije, to je još daleko od „srećnih vremena“. Naime, u godinama kada su fabrike konfekcije u gradu nabolje radile u toj industriji bilo je čak 15.000 uposlenih. Zbog toga gradonačelniku Leskovca dajemo ocenu „radi se na tome“.