Greške na tradicionalnim simbolima Vojvodine
Tradicionalne simbole kritikuju sa svih strana – opozicija, heraldička udruženja, ali, da stvar bude zanimljivija, i sam autor. Svi su saglasni u jednom - na usvojenim rešenjima ima grešaka, a vlast se pravi gluva, ili bolje reći slepa

Nova „tradicionalna“ zastava Vojvodine, sa „tradicionalnim“ grbom na sredini, zavijorila se na pokrajinskim institucijama tek dve i po godine nakon što je to propisano Statutom pokrajine iz 2014. godine. U skladu sa tim, u Vojvodini se od septembra istovremeno koriste dva grba i dve zastave – zvanična sa tri zlatne zvezdice iz 2003. godine, u nekim medijima označena kao „Čankova zastava“ i nova „tradicionalna“ zastava. Ovakvom praksom Vojvodina je postala jedinstven primer u Evropi.
Nakon niza političkih prepucavanja i optužbi da „tradicionalni“ simboli u Vojvodini ugrožavaju multietičnost, nova vojvođanska vlast, na čelu sa SNS-om, uspela je da obezbedi dvotrećinsku većinu i izglasa te simbole. Međutim, izgleda da ni višegodišnje odugovlačenje nije bilo dovoljno da se postigne saglasnost. Nezadoovljni su i stručnjaci i političar i istoričari, a jedino građane o grbu i zastavi niko i dalje ništa ne pita.
Zbog višegodišnje neodgovornosti pokrajinskih vlasti danas smo u situaciju da vojvođanske institucije, zapravo, krasi pogrešna zastava i pogrešan grb. Sami simboli sporni su iz nekoliko uglova – od kvaliteta i preciznosti, pa sve do načina na koji su izabrani.
Jedan od najpoznatijih srpskih heraldičara Dragomir Acović potvrđuje da greške postoje, ali smatra da to nisu veliki propusti.
Acović dodavanje bordure tumači kao pokušaj autora da simbole ulepša. Ubeđen je i da su greške nastale jer je simbole crtao grafičar, a ne heraldičar.
Da stvar bude zanimljivija, greške na simbolima ne negira ni sam autor Vladimir Rovnjev Labat.
Na kritike da je simbole ulepšavao, zbog čega je i izgubljena preciznost, Labat odgovara da su upravo to od njega i tražili. Ni njemu nije jasno zašto nije bilo stručne rasprave o simbolima, ali kaže da nije njegov posao da o tome misli.
Dodaje i da je od crtanja simbola pa do njihovog usvajanja prošlo više od dve godine, a da je on sve to vreme govorio da je potrebno poboljšati predlog. Međutim, niko iz vlasti za to nije bio zainteresovan.
Na pitanje kako je moguće sada ispraviti greške Labat odgovara da je što pre potrebno doneti Knjigu standarda, kojom bi se precizno propisao dizajn simbola i tako otklonile postojeće nepravilnosti. I za to je potrebno da vlast načini prvi korak.