Petar Petković

Datum rodjenja: 12. 7. 1980.
Stranka: Srpska napredna stranka | Svi akteri
Funkcija u stranci:
Mesto:
Datum rodjenja: 12. 7. 1980.
Stranka: Srpska napredna stranka | Svi akteri
Funkcija u stranci:
Mesto:
Rođen je 12. jula 1980. godine u Zaječaru.
 
Završio je Pravoslavni bogoslovski fakultet Univerziteta u Beogradu i Diplomatsku akademiju Ministarstva spoljnih poslova Srbije. Postdiplomac je na Fakultetu političkih nauka u Beogradu, na katedri za Međunarodne studije.
 
Nakon izbora 2012, izabran je za narodnog poslanika, na listi Demokratske stranke Srbije.
 
U oktobru 2014. Petković je napustio DSS samo dan nakon što je tu stranku napustio i njen osnivač i dugogodišnji lider Vojislav Koštunica.
 
U međuvremenu se pridružio Srpskoj naprednoj stranci i postao član Glavnog odbora te partije.
 
Funkciju pomoćnika direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju obavljao je od aprila 2016. do oktobra 2020. godine.  
 
Nakon što je dotadašnji direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Marko Đurić u oktobru 2020. postavljen za ambasadora u SAD, Petković je preuzeo dužnost direktora Kancelarije. 
 
Naslovna fotografija: FoNet/UNS