Nikola Nikodijević

Datum rodjenja: 26. 9. 1961.
Stranka: Socijalistička partija Srbije | Svi akteri
Funkcija u stranci:
Mesto:
Datum rodjenja: 26. 9. 1961.
Stranka: Socijalistička partija Srbije | Svi akteri
Funkcija u stranci:
Mesto:

Rođen je 26. septembra 1981. godine u Beogradu.


Završio je Pravni fakultet u Beogradu.


Aktivno se bavio sportom i
angažovan je u Sportskom društvu “Crvena zvezda”.


Član je Izvršnog i Glavnog odbora Socijalističke partije Srbije. Na
izborima za organe lokalne samouprave 2008. godine izabran je za odbornika u Skupštini
grada Beograda i do kraja mandata 2012. obavljao je i funkciju šefa Odborničke
grupe SPS–PUPS–JS u Skupštini grada. Za člana Gradskog veća grada Beograda
zaduženog za omladinu i sport izabran je 13. juna 2012. godine. Na ovoj funkciji bio je
do novembra 2013. godine.


Odlukom Vlade Republike Srbije od 18. novembra 2013. godine imenovan
je za člana Privremenog organa grada Beograda.

 

Izabran je za predsednika Skupštine grada Beograda 23. aprila
2014. godine, na konstitutivnoj sednici novog saziva gradskog parlamenta.